PROČ SE UČIT MEDITOVAT?

Chcete žít šťastný život a zlepšovat svět kolem sebe?

Samozřejmě.

Potíž je v tom, že mnozí z nás nemohou kvůli stresu a napětí rozvinou svůj plný potenciál, ani vnímat vnitřní klid, radost a pohodu.

Co se děje kolem nás, nároky v práci a v rodině, placení účtů – to vše může být zahlcující.

Stejně tak neustálý tok myšlenek, který nás doprovází na každém kroku, často i v noci.

Pokud vám toto něco připomíná, bude se vám hodit efektivní mentální technika, která vám pomůže nároky a požadavky lépe zvládat a také vám ulehčí soužití s vlastní myslí.

Připojte se k množství absolventů, kteří díky našemu kurzu meditace zažívají v životě méně napětí a stresu a prožívají více radosti, klidu, naplnění.

Těším se na setkání s vámi!

VYBERTE SI SHRI PROGRAM & ZAŽÍVEJTE VÍCE KLIDU A RADOSTI

SHRI Meditace & Mindfulness kurz Praha
SHRI Meditace & Mindfulness kurz Praha
SHRI Meditace & Mindfulness dárkový poukaz

REFERENCE

Srdečné díky lektorce Šárce za přátelský, milý a profesionální přístup! Děkuji i za to, že nám s manželem umožnila zážitek, který nastartoval příjemný nový návyk - "bytí chvilku v klidu a tichu." Meditace nám teď oběma velmi pomáhají!

Petra & Martin L.

Šárka je nejlepší lektorka ever! Svoji práci dělá srdcem a je to znát. Velmi tento kurz doporučuji!

Markéta R.

Bál jsem se, že se svou povahou nebudu meditace schopen. Důležité zjištění bylo, že meditovat může opravdu každý.

Michal N.

Srdečnost a profesionalita. S Šárkou jsem absolvovala kurz v krásném prostředí sv. Kateřiny. O meditaci jsem se zajímala již delší dobu, avšak nebyla jsem schopna denně praktikovat. Až Šárka mě svým nadšením a seznámením s SHRI metodou ukázala cestu, že to jde. Meditace se stala pravidelnou součástí mého života a navíc pozoruji pozitivní změny. Milá Šárko moc díky, kurz mohu jen doporučit.

Klára J.

Šárka je báječná inspirující osobnost. Setkání s ní mi vždy vlije energii do žil a člověk má chuť hned zasednout do meditace. Jestli tušíte, že by vám meditace mohla pomoci, ale nemůžete se do toho dostat, doporučuji se se Šárkou potkat. Dokáže vše skvěle podat a vysvětlit. Doufám, že si jí podaří nakazit meditací, co nejvíce lidí.

Martina E.

Kurz je úžasný, byl to pro mě life-changing moment. Šárka mě během kurzu naučila, jak meditovat - to považuji za geniální. Od té doby medituji denně a je to super.

Marika Č.

Ocenil jsem, že mým průvodcem na startu byl člověk na stejné vlně, racionálně založený. Dozvěděl jsem se o základních principech a přínosech meditace.

Laco B.

Během víkendového kurzu jsme teoreticky i prakticky probrali základní techniky meditace. Pro mě osobně největší boom bylo, že jsem pochopil, jak k meditaci přistupovat.

Jakub K.

Skvěle sestavená úvodní teorie, která mě namotivovala začít s každodenním praktikováním meditace. Skvělé tipy pro samotnou meditační praxi, předání osobní mantry.

Kristýna P.

Tento kurz, pokud ho přijmete v celé míře, pozornosti a odpovědnosti má potenciál Vám změnit život a přesunout vnímání skutečnosti od každodenních starostí ke každodenní plné vnitřní radosti.

Petr M.

O meditace se již pár let zajímám, a byla jsem ten typický příklad toho, že mi meditace nejdou, že nejsem ten správný typ. Až s programem SHRI jsem pochopila, že meditovat může opravdu každý, program je dobře vysvětlen a je uchopitelný pro každého, i pro racionálně smýšlejícího člověka. Moc mě baví a otevírají se mi nové obzory. Rozhodně doporučuju. A děkuji.

Lucie N.

Profesionálně připravený program, srozumitelný modernímu člověku a přesto zachovávající i tisíciletou tradici.

Michal & Katka Z.

Nejpřínosnější bylo pro mne zjištění, že meditovat není "jaderná fyzika" a že je to pro každého. Do té doby jsem měla pocit, že pro mne tento "nástroj" je kvůli náročnosti provedení, téměř nemožný používat.

Renata F.

Zkušenost, která rozšíří obzory. Doporučil bych všem. I těm, kteří nejsou spirituálně založení. Už jen proto, aby měli možnost dozvědět se více a moci se svobodně rozhodnout.

Darek G.

Krásně a smysluplně prožitý víkend, který dokáže změnit zbytek života.

Pavlína S. a Petr H.

Velmi otevřená lektorka, bez lpění na dogmatech určité školy/metody. Předání znalostí, nad kterými člověk sám musí uvažovat, one to one diskuze s náhledy/názory. Velmi dobrý kurz.

Tomáš R.

Oceňuji, že je kurz postaven tak, aby maximálně připravil na vlastní zkušenost s meditací doma.

Soňa S.

Průlomový víkend v mém životě. Individuální přístup, nadmíru milé jednání, krásné prostředí.

Kristýna K.

Fascinující zážitek. Šárka je úžasná bytost a já jsem moc ráda, že jsem ji mohla potkat. Má uklidňující hlas, vše skvěle vysvětlí a její píseň mě stále provází!

Petra S.

Šárka svou dřinou odfiltrovala to důležité od nepodstatného = super nástroj pokud ho někdo hledá

Martin H.

Na rozdíl od předešlých kurzů a všelijakých pokusů v minulosti, jsem při tomto semináři pocítila opravdovou touhu a zároveň důvěru ve správnost této cesty. Od prvního momentu jsem věděla, že chci dál žít s meditací prvotního zvuku, a že to, co jsem během tohoto semináře získala, už nenechám vyprchat do ztracena. Aniž bych se musela jakkoli nutit. Ten pocit jistoty byl najednou zcela přirozeně ve mě.

Kateřina S.

Skvělé, srozumitelné, ihned použitelné

Kateřina F.V.

Výborná zkušenost, milé a uklidňující setkání. Nejdůležitější pro mě bylo poznání, že žádná meditace nemůže být špatná a že není třeba v meditaci hledat nějaké složitosti, prostě začít.

Lenka S.

Pokud někoho láká nahlédnout do světa meditace, tak vřele doporučuji.

Marcela K.

Teď už konečně vím, proč chci meditovat. Rozhodne odcházím z kurzu s celistvějším obrazem o tom co je meditace a jak k ní přistupovat. Beru to jako základnu, na které bych mohl stavět. Dává mi to smysl.

David M.

Pokud chceš zkvalitnit svůj život tím, že ho více zvědomíš určitě jdi k Šárce. Přestaneš mít obavy o budoucnost trápit se minulostí a budeš tady a teď. Meditace výrazně přispěje k tvému zklidnění.

Libuše K.

Příjemný člověk Vás příjemným hlasem provede celým kurzem. Formou, která je přijatelná opravdu pro každého člověka, Vám bude předán praktický nástroj, který má velice jednoduché použití. Pokud Vás trápí roztěkanost, nesoustředěnost, negativní emoce, nezvládání stresu, nespavost - tak určitě do toho jděte.

Viera & Anna A.

Zajímavá zkušenost, která stojí za vyzkoušení.

Tomáš K.

Hodiny strávené ve velmi příjemném prostředí s charismatickou empatickou lektorkou, která mi srozumitelně vysvětlila to, co mě zajímalo a co jsem neuměla do té doby popsat a teprve v průběhu kurzu jsem si uvědomila, že tento kurz je přesně to, co jsem podvědomě potřebovala poznat a hledala.

Daniela D.

SHRI MEDITACE - Méně stresu & více radosti

Existuje mnoho různých způsobů, jak meditovat.

V meditačním programu SHRI se zaměřujeme na vybrané techniky mindfulness, meditaci a vizualizaci.

Hlavním pilířem kurzu je meditační technika „Meditace prvotního zvuku“, což je účinná meditační technika zakořeněná ve védské tradici z Indie. Americký lékař Deepak Chopra, zakladatel Chopra Center for Wellbeing, oživil tuto starodávnou meditační praxi a zpřístupnil ji ve formátu, který se snadno naučí.

V kombinaci s mindfulness a vizualizací vytváří tato trojkombinace efektivní nástroj, který pomáhá žít život ve větší radosti, spokojenosti, lehkosti, tvořivosti a zdraví.

 

ÚČASTNÍ NA KURZU SE  DOZVÍTE

 

 • Jaký je rozdíl mezi meditací a mindfulness
 • Jaké jsou přínosy mindfulness technik a kdy/jak je vhodné je použít
 • Proč je vhodné používat vybrané techniky mindfulness jako vstupní bránu k meditaci

 

 • Co je to meditace
 • Jak meditace podporuje fungování těla a mozku
 • Proč je důležité zbavit se fyzického a emočního stresu
 • Jak rozpoznávat mentální a fyzický detox, který probíhá při zbavování se stresové zátěže
 • Jaké jsou výhody meditace s použitím osobní mantry
 • Jak přesně pracovat s osobní mantrou
 • Jaké jsou vhodné pozice při meditaci
 • Proč nepotřebujeme klid při meditaci
 • Proč nejsou myšlenky náš nepřítel
 • Jaké jsou nejčastější zkušenosti, se kterými se setkáváme při meditaci
 • Proč je důležité být při meditaci soběstačný
 • Jak podpořit vytvoření návyku každodenní meditační praxe

 

 • Jaké jsou základní principy práce s tvořivou představivostí
 • Jak využívat vizualizace pro vytváření života, který chceme žít

SHRI MEDITACE - Méně stresu & více radosti

Pro úspěšné zvládnutí meditačního programu SHRI je potřeba účastnit se 3 výukových bloků v průběhu 2 dnů.

1. BLOK (120 min)

Základy meditace & techniky mindfulness

2. BLOK (45 min)

Předání osobní mantry

3. BLOK (180 min)

Zdokonalení meditační praxe & práce s tvořivou představivostí

NEMŮŽU „NA NIC NEMYSLET“

Překvapení, není to ani třeba. Vlastně je to naopak. Myšlenky jsou přirozenou součástí meditace a máte-li předané vhodné instrukce, meditace se stává mnohem jednodušší. Naše meditační technika je určena pro lidi s aktivní myslí a aktivním životem.

 

NECHCI SEDĚT V LOTOSOVÉM SEDU A NEHÝBAT SE

Není to potřeba. Stačí si najít pohodlné místo, klidně na sedačce, na židli, v parku. Kdekoli můžete myslet, tam můžete meditovat.

 

JE TĚŽKÉ SE ZAVÁZAT KE KAŽDODENNÍ MEDITACI

Není, pokud si uvědomíte, jak je váš život zatížen stresem, jak vás to v životě omezuje a o co vše díky stresu přicházíte. Meditace je nejefektivnější nástroj, jak se zbavit hluboce uloženého stresu a začít žít život v souladu s vaším plným potenciálem.

 

NEJSEM BUDDHISTA ANI HINDUISTA

Náš meditační kurz absolvovali tisíce lidí bez náboženského vyznání i různých náboženských směrů. Tato technika je efektivní mentální nástroj na podporu fungování vašeho mozku a těla a na rozvinutí vašeho osobního potenciálu. Bez ohledu na vyznání, tělo i mozek máme všichni stejné. Stejně tak funguje tato mentální technika.

 

UŽ JSEM TO VYZKOUŠEL A HROZNĚ MĚ TO NEBAVILO

Jsou různé způsoby jak meditovat. Online a v aplikacích se často setkáváme s mentálními technikami patřící do skupiny mindfulness. Náš způsob meditace je prověřený, jednoduchý a přitom velmi efektivní. Stojí na pevných základech tisíce let prověřené tradice a přitom je uzpůsoben pro použití v dnešním moderním světě, pro lidi s aktivní myslí a čilým životem.  Proto má naše technika velký úspěch.

 

PROSTĚ NEMÁM ČAS

Zamyslete se, kolik minut denně strávíte na sociálních sítích nebo koukáním na seriál. Díky meditaci podporujete fungování svého mozku, eliminujete stres a stáváte se produktivnější. Tato technika vám nebere čas, naopak vám ho dává.

SHRI MEDITACE - Méně stresu & více radosti

Co vše je pokryto ve 3 výukových blocích meditačního programu SHRI

1. BLOK (120 min)

Základy meditace & techniky mindfulness

Naučte se efektivně využívat jednoduché mindfulness techniky pro akutní práci se stresem a jako vstupní bránu pro meditaci.

Objevte,  jak vám meditace může pomoci osvobodit se od podmíněných vzorců chování, které vám brání naplno využít svůj potenciál pro naplnění, radost a pohodu v každodenním životě.

Prohlubte své chápání toho, jak meditace eliminuje chronický stres.

Stres je hlavní příčinou nemoci, úzkosti, nespavosti, závislosti, obezity a snížené pohody.

Otevřete povědomí o své skutečné povaze, což je čistý a neomezený potenciál. Seznamte se s původem Meditace prvotního zvuku, která přináší moudrost již více než 5000 let.

Vytvořte si nové a pravdivější očekávání kolem meditace, které vás osvobodí, abyste ji mohli úspěšně procvičovat a také si ji užít!

 

2. BLOK (45 min)

Předání osobní mantry 

V tomto bloku vám bude předána vaše osobní meditační mantra.  Osobní mantra je vypočtena dle tradičních védských matematických vzorců, na základě vašeho místa, data a času narození.

 

3. BLOK (180 min)

Zdokonalení meditace & práce s tvořivou představivostí

Získejte odborné rady o praktických aspektech meditace. Doporučení jak sedět, kdy meditovat, jak dlouho meditovat, jak načasovat meditaci, jak zvládat přerušení a další zkušenosti během meditace.

Naučte se pracovat s tvořivou představivostí a osobními záměry tak, abyste se snáze napojovali na nejhlubší úroveň vašeho bytí a byli ve spojení s vašimi skutečnými touhami. Vznikne vám tak možnost lépe si uvědomit své jedinečné životní poslání, dary a rozvinout váš život do plného potenciálu.

Meditační program SHRI probíhá v  MAITREA.

ADRESA

Dům osobního rozvoje MAITREA

Týnská ulička 1064, Praha 1, 110 00

 

Pozn. Na vyžádání možné realizovat kurz  na jiném místě (uvedená cena je platná pro kurzy v Maitrea. Ke kurzům realizovaným mimo Prahu je třeba přičíst cestovní náhrady).

Meditační program SHRI probíhá formou individuálního kurzu, kurzu pro páry nebo na vyžádání v malých skupinkách.

CENA MEDITAČNÍHO PROGRAMU SHRI

Individuální program:  8 400 czk

Program pro páry: 11 900 czk (cena za 2 osoby)

Kurz pro malé skupinky: 5500 czk/os.

 

DETAIL

 • Během meditačního programu se naučíte jak úspěšně meditovat, využívat vybrané techniky mindfulness pro okamžité řešení stresových situací a jak pracovat s vizualizací.

 

 • Bude vám vypočítána a předána vaše osobní mantra

 

 • Jakmile absolvujete meditační program SHRI,  stane se z vás soběstačný meditující. Budete moci využívat naučené techniky po zbytek svého života a těžit ze stále větších rostoucích přínosů. Nebudete závislý na aplikacích, videích, wifi připojení či jakýchkoli kurzech či vedených lekcích.

 

 • Bude vám k dispozici online/telefonická podpora/asistence po realizaci kurzu pro jakékoli dotazy a konzultace související s používáním technik, které se během meditačním programu naučíte.

DEEPAK CHOPRA

Americký lékař a spisovatel indického původu Deepak Chopra se v posledních letech stal jedním z nejžádanějších učitelů ve Spojených státech v oblasti osobního rozvoje, zdravého životního stylu a celostní medicíny.

Deepak Chopra je zakladatel Chopra Center for Wellbeing, Chopra Foundation, neziskové organizace specializované na výzkum wellbeing a Chopra Global, zdravotnické organizace usilující o propojování vědy a spirituality v oblasti celostní medicíny a osobního rozvoje.

Je autorem více než 90 knih přeložených do více než čtyřiceti tří jazyků, včetně četných bestsellerů New York Times.

Deepak Chopra je autorem Meditace prvotního zvuku, což je základní pilíř meditačního programu SHRI.

KONTAKT

Chcete zažívat méně stresu & více klidu a radosti? Ozvěte se nám.

 

Šárka Koliášová M.B.A.

Telefon: +420604528578

Místo konání kurzů

Dům osobního rozvoje MAITREA

Týnská ulička 6, Praha 1

zobrazit na mapě

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žádné produkty v košíku.