VLAKEM AŽ DO TAJEMNÉHO TIBETU – PROBĚHLO

Blog - SHRI Meditace & Mindfulness
PROGRAM

1. den:

odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.

2. den:

přílet do Pekingu, transfer do hotelu a dle možností ubytování. Po obědě prohlídka hlavního města Číny – Náměstí Nebeského klidu a Chrámu nebes. Slavnostní večeře na uvítanou – pekingská kachna (program může být upraven dle letových časů). Nocleh.

3. den:

celodenní výlet k Velké čínské zdi, prohlídka hrobky císařské dynastie Ming. Návrat na nocleh.

4. den:

prohlídka císařského komplexu Zakázaného města a areálu Letního paláce, odpoledne přelet do Xiningu, transfer do hotelu. Nocleh.

5. den:

prohlídka města Xining, ležícího na východní hranici Tibetské náhorní plošiny a na cestě historické Hedvábné stezky. Návštěva klenotu tibetské kultury – kláštera Ta´er (tibetský název kláštera Kumbum), muzea i mešity Dongguan, jedné z největších v severní Číně. Transfer na vlakové nádraží, nástup na cestu „nebeským“ vlakem do Lhasy. Tibetská železnice je nejdelší a nejvyšší železnicí světa, úsek z Xiningu do Lhasy je 1 956 km dlouhý. Nocleh ve vlaku ve 4lůžkovém kupé.

6. den:

ráno příjezd do města Golmud, vlak pokračuje přes Tibetskou náhorní plošinu, míjí úžasné přírodní scenérie, zajímavá místa, jako jsou průsmyk Kunlun (cca 4 800 m. n. m.), přírodní rezervace Kekexili (jedna z největších neobydlených oblastí na zemi, kde lze spatřit tibetské antilopy), řeka Tuo tuo, jezero Trona apod. Odpoledne příjezd do Lhasy, hlavního města Tibetské autonomní oblasti, transfer do hotelu. Nocleh.

7. den:

návštěva památky UNESCO – paláce Potala – sídla dalajlámů, odpoledne návštěva chrámu Džókhang – nejznámější a nejstarší budova v Lhase, poté procházka uličkami centra města – Barkhor. Nocleh.

8. den:

návštěva kláštera Drepung, jednoho ze čtyř velkých klášterů buddhistické školy Gelugpa v Tibetu, odpoledne návštěva letního sídla dalajlámů Norbulinka. Nocleh.

9. den:

asi 110 km dlouhá cesta k jezeru Jamdrok – jednomu ze tří posvátných jezer v Tibetu – s úchvatnou přírodní scenérií kolem. Poté přejezd do městečka Gyangtse, jednoho z nejkrásnějších v Tibetu, návštěva kláštera Palkhor Čhöde. Nocleh v Gyangtse.

10. den:

přejezd do druhého největšího města Tibetu – Shigatze, návštěva kláštera Tashi Lumpo – nejstaršího a největšího kláštera školy Gelugpa, sídla pančenlamů. Nocleh v Shigatze.

11. den:

přejezd zpět do Lhasy. Odpoledne přelet do Chengdu. Transfer do hotelu. Nocleh.

12. den:

prohlídka Chengdu, města pand velkých, historického města, kde začínala jižní část Hedvábné stezky. Návštěva chovné stanice pandy velké, chrámu Qing Yang Daoism či parku Wangjianglou. Nocleh.

13. den:

transfer na letiště a odlet s přestupem do Prahy.

14. den:

přílet do Prahy.
CENA ZAHRNUJE
leteckou přepravu s přestupem Praha–Peking, Chengdu–Praha • přelet Peking–Xining • přelet Lhasa–Chengdu • transfer letiště–hotel–letiště • dopravu autokarem dle programu • přejezd vlakem Xining–Lhasa s ubytováním ve 4lůžkovém kupé • 10 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 3*/4* hotelech • 11 plných penzí • vstupy dle programu • služby českého průvodce • služby místního průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žádné produkty v košíku.