TEMPLÁŘSKÝ TEMPLE – KLID V RUŠNÉM LONDÝNĚ

Pokud byste hledali klid v rušném Londýně, tak je nádhera navštívit londýnskou základnu Řádu templářů. Jde o bludiště domů, kde sídlí právnické kanceláře (kterým bylo darováno užívací právo na věčné časy), dvorky, menší zahrady, klidné uličky a uprostřed Temple – hlavní templářská kaple.

Právě zde se točil kus filmu Šifra Mistra Leonarda.

Řád Templářů je opředen mnoha mýty a legendami. Jak tajemný, tak také lákavý je tento řád pro spoustu lidí, včetně mě 🙂

Příznivci záhad se například dohadují, zda měli opravdu Templáři Svatý grál – tedy nádobu, ze které pil Kristus během Poslední večeře a která má mít údajně zázračnou moc.

Londýnský Temple

Komplex Temple se nachází na hranici londýnských čtvrtí Westminster a City a je dobře dostupný metrem (zastávka Temple – žlutá/zelená linka a pak pěšky cca 5 – 10 min dle vybraného vstupu).

Areál je obehnán zdí a všechny vstupní brány vás upozorní templářským symbolem, že vstupujete do areálu – vnější obvodové části.

Celý areál si nechali vybudovat templářští rytíři ve 12. století a užívali jej jako svou základnu v Anglii. Od 14. století, kdy byl řád templářů zrušen, převzal moc nad areálem anglický král a následně jej pronajal právníkům. Již zmíněné užívací právo na věčné časy je platné od 17. století.

Pokud budete plánovat návštěvu, je dobré se předem podívat na webové stránky http://www.templechurch.com/ a prověřit otvírací dobu kaple.

Aktuální otevírací doba (psáno léto 2017) je pondělí, úterý, čtvrtek a pátek 10.00 – 16.00 a ve středu 14.00 – 16.00.  Pro úspěšnou misi do tajemných zákoutí kaple se doporučuje předem si zavolat či poslat email o plánované návštěvě na tyto kontakty:

John Shearer, 020 73533470verger@templechurch.com

Občas se totiž stane, že i v průběhu uvedené otvírací doby je kaple uzavřena.

Po návštěvě kaple je možné si dát kávu a něco dobrého přímo na náměstí před kaplí a rozjímat, jak že to s templáři opravdu bylo 🙂 (pro milovníky dějin přikládám link dějiny Řádu templářů na Wikipedii: ZDE )

 

 

 

 

 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žádné produkty v košíku.