PŘÍNOSY MEDITACE V HEKTICKÉM STYLU ŽIVOTA

Šárka Koliášová - přínosy meditace

Důvodů, proč lidé začínají na západě meditovat je mnoho. Pojďme se podívat na hlavní 4 přínosy,  jak meditace pomáhá v hektickém západním stylu života.

Snížení stresu

Harvardští vědci odhadují, že víc jak 80% nemocí vzniká přímo/nepřímo působením stresu. Meditace je nejsilnější nástroj, díky kterému je možné nahromaděný stres průběžně uvolňovat. Naučit se meditační techniku a pravidelně meditovat podporuje průběžné uvolňování stresu a také postupné uvolňování nahromaděného stresu z minulosti. Jednorázová stresová reakce není problém. Je to chronický stres a neustálé bytí ve stresovém obranném módu co způsobuje nerovnováhu v organismu a narušení psychického i fyzického zdraví.

 

Lepší spaní

Téměř polovina dospělé populace trpí obtíži s nespavostí. Díky meditaci dochází k uvolnění těla a mysli, zklidnění myšlenek a prožívání většího klidu v bouřlivých vodách běžného dne.  Toto zklidnění má blahodárný vliv na kvalitu nočního spánku, regeneraci  a schopnost mít dostatek sil do nového dne.

 

Zvýšení produktivity

Když je tělo ve stresové reakci „bojuj nebo uteč“, naše mentální kapacita se snižuje. Meditace uvolňuje stres a umožňuje tak využívat náš potenciál naplno.

 

Méně bolesti hlavy

Stejně jako v případě zkvalitnění spánku, díky zklidnění mysli, které se propisuje i na fyzickou úroveň těla, meditace napomáhá uvolňovat intenzitu, četnost i délku migrén.

 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žádné produkty v košíku.