NEPÁL – ZEMĚ HORSKÝCH VELIKÁNŮ (přesunuto)

Blog - SHRI Meditace & Mindfulness

Termín tohoto zájezdu k potvrzení.

Na co se můžete těšit v Nepálu

 • Himálaj – nejvyšší pohoří naší planety
 • poznávání jedinečné země spojené s pěší turistikou
 • prastaré chrámy a historická náměstí zapsaná v UNESCO
 • “Srdce džungle” – národní park Čitvan zapsaný v UNESCO

PROGRAM

1. den: ODLET z PRAHY

Sraz 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Odlet do Nepálu s přestupem.

2. den: KÁTHMÁNDÚ

Přílet do Káthmándú, hlavního města Nepálu, transfer do hotelu a ubytování. Osobní volno, odpoledne nenáročná procházka starým městem. Projdete se uličkami hlavní turistické čtvrti Thamel s mnoha obchůdky a restauracemi. Na náměstí Durbar Square (UNESCO) budete obdivovat prastaré chrámy, z nich některé stále ještě nesou známky zemětřesení z roku 2015.

Poté spatříte domov „živoucí bohyně“ Kumárí. Závěr dne, v miliónové metropoli Káthmándú, si vychutnáte u společné večeře. Těšit se můžete na typickou nepálskou kuchyni.

3. den: KÁTHMÁNDSKÉ ÚDOLÍ a jeho památky

Brzy ráno možnost fakultativního vyhlídkového letu k nejvyšší hoře světa Mt. Everest (v závislosti na počasí).

Poté bude následovat návštěva nejvýznamnějších památek Káthmándského údolí. Patří k nim buddhistický „opičí chrám“ Svájambhú (UNESCO) shlížející na rušné město pod sebou či nejposvátnější chrám nepálských hinduistů Pašupatináth (UNESCO) se svatými muži, čilým ruchem a spalovací gháty na břehu řeky Bágmatí. Spatříte také slavné Buddhovy oči na vrcholku chrámu Boudhanáth (UNESCO) – centrum místní komunity Tibeťanů.

4. den: KÁTHMÁNDÚ a procházka do vesničky BALTHALI

Čtvrtý den vašeho zájezdu zahájíte výletem do vesničky Balthali a první větší procházkou v Nepálu. Těšit se můžete na typickou krajinu terasovitých rýžových políček, které obklopují nepálské vesničky a pozorování běžného života zdejších obyvatel.

* nenáročný trekking, přibližně 4 km, celkem asi 2 hodiny chůze, obtížnost: lehká

5. den: KÁTHMÁNDÚ – SAURAHA

Dopoledne vás čeká odjezd k jednomu z nejznámějších nepálských národních parků. Během cesty můžete fakultativně podniknout nepříliš obtížný rafting. Odpoledne příjezd do městečka Sauraha v blízkosti národního parku Čitvan. Večer se zúčastníte typického tanečního představení etnika Thárů.

6. den: NÁRODNÍ PARK ČITVAN (UNESCO)

Národní park Čitvan byl na seznam UNESCO zařazen v roce 1984. Rozkládá se na ploše 932 km² a je domovem více než 700 druhů zvířat – především ptactva, krokodýlů, kriticky ohrožených gaviálů a nosorožců, divokých slonů, či krále místní džungle tygra indického.

Během vycházek, projížděk lodí a safari v džípech se spolu s místními průvodci pokusíte spatřit alespoň některé z těchto plachých tvorů.

7. den: ČITVAN – BANDIPUR

Během dopoledne vás čeká přejezd do Bandipuru, městečka s úžasnou atmosférou. Majestátně leží na krásném místě horského hřbetu ve výšce 1030 m n. m. a představuje živoucí muzeum névarské kultury. Během odpoledne si prohlédnete výrobky místních řemeslníků v dílnách. Nebo vás láká jen odpočinek? V případě dobrého počasí si ho užijete i s krásnými výhledy na masiv Himálaje.

8. den: ČITVAN – PÓKHARA

Vaše cesta bude nyní pokračovat do druhého největšího města v Nepálu, do Pókhary. Město je příjemně rozložené na břehu jezera Phéva a zároveň na úpatí masivu Annapurna. Pókhara je centrem nepálské horolezecké scény. Vy si zde prohlédnete Muzeum horolezectví a projedete se lodičkami po jezeře až k ostrůvku Tál Baráhí se zajímavým chrámem. V případě zájmu bude následovat fakultativní výlet k Pagodě míru, prudší výšlap je při dobrém počasí odměněn nádhernými výhledy na horský hřeben Annapuren.

9. den: PÓKHARA, etapa č. 1: KANDE – AUSTRALIAN CAMP

Devátý den vašeho zájezdu zahájíte prvním turistickým výšlapem. Čeká vás pohodová trasa z Kande, dlouhá přibližně 8 km (cca 2,5 hodiny chůze s  převýšením cca 300 m).  Cílem bude Australian Camp a odpoledne také zasloužený odpočinek. Při dobrém počasí vás budou doprovázet nádherné výhledy na majestátní vrcholky hor.

Nadmořská výška: Kande (1 740 m n.m.), Australian Camp (2 055 m)

10. den: etapa č. 2 – AUSTRALIAN CAMP – LANDRUK

Při druhé etapě horské túry vás opět čeká ne příliš náročný trek v přibližné délce 12 km (cca 4 – 5 h chůze). Z Australian Campu vaše cesta povede krásnou horskou krajinou do vesnice Landruk. Cesta bude uzpůsobena počasí. Dle konkrétní vybrané trasy pak uvidíte vesničky, visuté mosty, vodopády a další zajímavá místa.

Nadmořská výška: Australian Camp (2 055 m), Landruk (1 676 m n.m.)

11. den: etapa č. 3 – LANDRUK – GHANDRUK

Třetí etapa je opět relativně nenáročná, ale tentokrát vás čekají častá stoupání a klesání. Túra je dlouhá celkem 7 kilometrů (cca 3 – 4 hodiny chůze). Vaším cílem bude největší vesnice z celého pěšího putování, zajímavý Ghandruk, častý výchozí bod výprav k Annapurnám. Večer možnost procházek vesnicí, zejména před západem slunce bývají výhledy na hory úchvatné.

Nadmořská výška: Landruk (1 676 m n.m.), Ghandruk (1 996 m n.m.)

12. den: etapa č. 4 – GHANDRUK – SAULE, PÓKHARA

Během poslední etapy postupně sestoupíte opět do nížin. Půjdete cestou vedoucí vesničkami až do cíle ve vesnici Saule. Přibližně po 2 hodinách chůze a 7 km vzdálenosti vás vyzvedne autobus a vrátíte se zpět do Pókhary. Večer si dosyta užijete odpočinku, ale případně také nákupů a ochutnávání pravé nepálské kuchyně v restauracích a barech, které místní živá scéna nabízí.

Nadmořská výška: Ghandruk (1 996 m n.m.)

13. den: PÓKHARA – KÁTHMÁNDÚ – BHAKTAPUR

Během dopoledne vás čeká místní přelet do Káthmandú. Vaše putování bude dále pokračovat do starobylého města Bhaktapur s úžasnou atmosférou. Odpoledne si prohlédnete město s jeho úzkými uličkami plnými prodejců všemožného zboží, náměstí Durbar (UNESCO), nádherné chrámy, palác s 55 vyřezávanými okny a nejvyšší nepálskou pagodu Njatapóla.

14. den: BHAKTAPUR – KÁTHMÁNDÚ, ODLET

Poslední den v Nepálu strávíte dle své libosti v Bhaktapuru. Můžete nakupovat poslední suvenýry, procházet se historickým centrem nebo si ještě jednou dopřát jídlo, které vám v Nepálu nejvíce zachutnalo. Naskytne se vám druhá možnost letu k Mount Everestu (v případě, že se neuskutečnil na začátku zájezdu kvůli počasí). Odpoledne následuje přejezd do Káthmandú. Zde si ještě užijete rozlučkovou večeři, a pak bude následovat transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem. NAMASTÉ, Nepále.

15. den: PŘÍLET DO ČR

Přílet do České republiky.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Káthmándú – Praha s přestupem včetně všech poplatků
 • místní přelet Pókhara – Káthmándú včetně všech poplatků
 • 10 nocí se snídaní v 2*/3* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 3 noci se snídaní v horolezeckých “čajovnách”, v jednoduchých dvoulůžkových pokojích, možné sdílené příslušenství
 • 5x oběd a 5x večeře bez nápojů během cesty do NP Čitvan a jeho návštěvy a dále během pěších etap
 • 1x uvítací a 1x rozlučková večeře bez nápojů
 • návštěva kulturního představení v městečku Sauraha
 • plavba lodičkou po jezeře Phéva
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • služby nosiče zavazadel během pěších tras
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 8 390 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlety: rafting (cca od 35 USD), vyhlídkový let k Mount Everestu (cca od 200 USD)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • vstupní víza do Nepálu cca 30 USD

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žádné produkty v košíku.