TO NEJLEPŠÍ Z BARMY – PROBĚHLO

Nejbližší termín: 2. – 13. listopadu 2017. Cena: 64 001 czk/os.

1. den:

odlet z Prahy do Yangonu.

2. den

: přílet do Yangonu, transfer do hotelu, volno a odpočinek.

3. den

: snídaně, celodenní prohlídka Yangonu, který byl dříve nazýván Rangoonem. Prohlídka sedícího Buddhy, Pagody Shwedagon, Pagoda Sule. Odpoledne volný program, nocleh v Yangonu.

4. den:

po snídani odjezd do Kyaiktiya, na světoznámý pozlacený posvátný viklan. Cestou zastávka na válečném hřbitově Taukkayan, kde je pochováno více jak 27 000 vojáků, kteří zahynuli během 2. světové války. Pokračování do Kyaikhtiya, příjezd odpoledne do základního tábora. Krátký trek na horu Yathae Hill, kde se nachází Kyakthtyio Pagoda, známá jako zlatý kámen. Návrat zpět do Yangonu.

5. den:

snídaně. Transfer na letiště a odlet do Baganu. Prohlídka města a nejkrásnějších chrámů a pagod v oblasti. Začneme s výhledem na celé území Yangonu, budeme pokračovat zlatou stupou Shwezigon Pagoda, dále jeskynní chrám s nástěnými malbami Kyansittha Umin, elegantní klášter Htilominlo. Odpoledne návštěva tradiční manufaktury, kde se vyrábí místní výrobky, pokračování prohlídky chrámů: Ananda Tepmle, Sulamani Temple a další. V oblasti se nachází více než dvě tisícovky pagod a chrámů. Nocleh v Baganu.

6. den:

snídaně, odjezd k Mount Popa, vulkanického suku. Jeho vrchol je uctíván jako obydlí tradičních duchů a je vyzdoben chrámy, pagodami a svatyněmi. Na vrchol vede 777 schodů. Cesta zpět do Baganu, zastávka v Shew Hlaing Village – místní vesnice produkující výrobky z palem a také palmové víno. Tradiční barmský oběd ve stínu palem. Návrat do Baganu, nocleh.

7. den:

snídaně, transfer na letiště a odlet do Mandalay, bývalého hlavního města Barmy. Začátek prohlídky – Pagoda Mahamuni. Odpoledne prohlídka Kuthodaw Pagody, známé jako jako nejvetší kniha na světě s kamennými deskami, kde je zapsán celý buddhistický kánon. Pokračování do dřevěného kláštera Shwenandaw. Na závěr dne výhled z vrcholku Mandalay Hill s úchvatými panoramatickými pohledy na řeku Iravádí. Nocleh v Mandalay.

8. den

: snídaně a prohlídka okolí Mandalay – starodávné město Amarapura s návštěvou kláštera Maha Gandayon a mostu U Bein. Prohlídka města Ava, kde se svezeme také na koňských povozech. Nocleh v Mandalay.

9. den:

snídaně, přelet do města Heho a přejezd do Nyaung Shwe, které je vstupní branou k jezeru Inle Lake. Nalodíme se na loď, následuje cca půldenní výlet – projížďka po jezeře, vesnice místních rybářů, plovoucí zahrady, Pagoda Phaung Daw Oo, zastávka v řemeslných dílnách a výrobně místních cigaret. Nocleh v resortu u jezera Inle Lake.

10. den:

snídaně. Po snídani odjezd po jezeře k In Dein a Ywama, návštěva místního trhu, kláštera a zřícenin starodávných pagod. Zastávka s výhledem na jezero, návrat do resortu a volno.

11. den:

snídaně, transfer na letiště a odlet s přestupy zpět do ČR.

12. den:

přílet.
Změna programu vyhrazena.

Cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha – Yangon – Praha • místní přelety Yangon – Bagan, Bagan – Mandalay, Mandalay – Heho, Heho – Yangon • dopravu klimatizovaným autokarem dle programu • 9 nocí se snídaní ve 3* hotelech • 7 obědů a 1 večeři během programu • 2 láhve vody na den • projížďky lodí dle programu • průvodce FIRO-tour • místního průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

1lůžkový pokoj (9990 Kč) • dobrovolné bakšišné • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění viz katalog str. 11

Povinné příplatky

vízum do Barmy (při vyřízení přes CK 1700 Kč)

Comments (2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žádné produkty v košíku.