HORY, POUŠTĚ A MOŘE ANDALUSIE (odloženo)

Zapomeňte na chvíli na věhlasné andaluské památky a vychutnejte si procházky, svěží vzduch, ticho a krásnou přírodu.

Zdolejte úbočí pohoří Sierra Nevada s poetickými bílými vesničkami, kde jako by se čas úplně zastavil. Projděte křížem krážem rezervaci Cabo de Gata – UNESCO, jejíž přírodní písečné pláže patří k těm nejkrásnějším, na kterých se můžete v Andalusii koupat. Objevte jedinou evropskou poušť Tabernas s westernovými městečky, kde vítr ještě nestihl zavát stopy koňských kopyt a střelný prach z kovbojských koltů.

Pohádkovou polopouštní krajinu si zamilujete, aniž byste museli mít strach z přílišného horka. Osvěží vás příjemný chladivý vánek a mořské vlny, do nichž se budete moci ponořit během každé etapy na pobřeží. Užijte si pohodovou pěší turistiku okořeněnou výborným španělským jídlem, skvělým vínem a koupáním na pobřeží Costa de Almería.

Termín: 18.-27.5.2020 (9 nocí)

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet do Málagy. Transfer do letoviska Roquetas de Mar a ubytování.

2. den – etapa č. 1: CABO DE GATA = 13 km

Naše putování začneme na nejkrásnějších přírodních plážích Andalusie v chráněném území Cabo de Gata, které je zapsáno coby biosférická rezervace na seznamu UNESCO. Malé rybářské vesnice, majáky, obranné věže a pevnosti, skalní útesy, vyprahlé hory a nádherně čisté moře. Scenérie, které vás budou bavit a nebudete se jich moci nabažit. Moře vás bude vyloženě zvát na parádní koupačku. Procházet se po zdejších trasách je balzámem na turistickou duši. Vězte, těžce se to popisuje, tohle si musí každý prožít sám.

3. den – etapa č. 2: POUŠŤ TABERNAS = 12 km

Během této etapy si vychutnáte cestu krásně vyprahlou krajinou. Jediná poušť Evropy je skvělý zážitek doplněný kulisami živoucích pouštních a westernových městeček, které zde zanechaly filmové štáby po natáčení legendárních westernů. Takže přenést se v mysli do doby amerického divokého západu je maličkost. Avšak poušť není nuda, ba naopak, je to neokoukaná scenérie, kde zažijete ničím nerušený klid.

4. den – etapa č. 3: POHOŘÍ SIERRA NEVADA = 14 km

Už samotný název Sierra Nevada je zvučný pojem. Kde jinde se vám povede si ráno zalyžovat a odpoledne se vykoupat v moři? My však samotný nejvyšší vrchol pevninského Španělska dobývat nebudeme. Vychutnáme si trek po nevadském úbočí, který nebude tak namáhavý, a kde prožijete atmosféru velehor s výhledy na rozlehlou Andalusii.

5. den – etapa č. 4: PŘÍRODNÍ REZERVACE PUERTA VERDE DE ROQUETAS DE MAR = 11 km

V tento den využijeme možnosti túry hned za humny, a to konkrétně v krásném přírodním parku Puerta Verde de Roquetas de Mar. Užijete si pochodu po rovince mezi mořem a mokřady. Prostě pohodová etapa, kde si délku zvolíte sami a ještě budete mít možnost koupání na každém kroku.

6. den – etapa č. 5: GUADIX A OKOLÍ = 13 km

Městečko Guadix leží na severovýchodním úpatí Sierra Nevady a je zajímavé především jeskynními domy. Tyto příbytky začali stavět Maurové již v 17. století během náboženského pronásledování a jsou obývány dodnes. Po prohlídce městečka vyrazíme opět po svých poznávat krásy Andalusie a nasávat jižanskou atmosféru.

7. den – etapa č. 6: CABO DE GATA = 15 km

Tam, kde jsme začali, tam i skončíme. Cabo de Gata bude bezesporu důstojnou tečkou za naším andaluským putováním. Tentokrát se vydáme dále na východ a opět si budeme užívat parádních přírodních pláží, útesů, čistého moře, útesů a krásné vyprahlé krajiny. Prostě scenérií, které se stávají bohužel stále vzácnějšími. A pokud si chcete odvézt slunce v duši, tak vězte, že lepší místo nenajdete. V Andalusii totiž svítí slunce v průměru 3 000 hodin ročně.

8. den: ODLET

Přejezd do Málagy/ Almérie a následný odlet do Prahy.

POBYT NA 9 NOCÍ

V případě pobytu na 9 nocí strávíte 8. a 9. den koupáním a užijete si osobní volno.

Cena za osobu zahrnuje:

  • leteckou dopravu Praha – Málaga* – Praha včetně všech poplatků
  • 7 nocí v hotelu 4* v Roquetas del Mar  s polopenzí, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
  • transfery dle programu
  • výlety dle programu
  • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj cca 4 800 Kč (dle konkrétního hotelu)
  • vstupy dle programu
  • případné fakultativní výlety
  • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
  • cestovní pojištění

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Žádné produkty v košíku.